Evde Sağlık Hizmetleri

 
EVDE SAĞLIK HİZMETİ NEDİR?

     Sürekli hastalık, kaza, ve  ameliyat gibi sebeplerle hareket etme kabiliyetini sürekli veya geçici olarak  kaybetmek suretiyle, yatağa bağımlı olmak zorunda kalan hastalara, gerekli olan tıbbi hizmetlerin  evlerinde ve kendi aile ortamlarında verilmesi işlemleri evde sağlık hizmetleri olarak ifade edilir. Ev ortamında gerçekleştirilmesi mümkün olamayan tomografi çekimi vs gibi işlemler  için hastanın hasta nakil aracı ile evinden alınarak hastaneye götürülüp tekrar evine getirilmesi işlemleri de evde sağlık hizmetleri kapsamında değerlendirilmektedir.

EVDE SAĞLIK HİZMETİ KİMLER TARAFINDAN VERİLİR?

     Evde Sağlık Hizmetleri hastaneler bünyesinde kurulan Evde Sağlık Hizmet Birimleri tarafından mesai saatleri içinde ve randevu esasına dayalı olarak verilir.

EVDE SAĞLIK HİZMETİ İÇİN NEREYE MÜRACAAT EDİLİR?

     Evde Sağlık Hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın  öncelikle bağlı oldukları Aile Hekimine müracaat etmeleri gerekmektedir. Ancak; hastanelerin Evde Sağlık Hizmet Birimlerine, Toplum Sağlığı Merkezlerine ve Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezinin 4443833 numaralı telefonuna doğrudan müracaat edilebilmektedir.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 


Bu sayfa 22898 kere görüntülenmiştir